WWW nedir?

Bu makalemizde www nedir kısaca, www açılımı, www özellikleri, www ile ilgili bilgi, www türkçesi nedir, www nedir ne işe yarar, world wide web nedir gibi konuları ele alacağız.

WWW (World Wide Web) Nedir?  WWW’nun ingilizce açılımı World Wide Web demektir. www’nun Türkçe karşılıgı Düyayı çevreleyen ağ ya da dünyayı saran ağ demektir.   "Web", dosyaları bir arada tutan, bir dosyayı diğerine aktaran ve onları internet üzerinden yollayan bir bağlantı sistemidir. Elinizde yazı, resim, grafik, hatta müzik, video, animasyon gibi öğelerden oluşan bilgiler var. Bunları uygun bir şekilde bir araya getirip, başkalarıyla - hem de milyonlarca kişiyle - paylaşmak istiyorsunuz. Bu malzemeleri dosyalayıp, çoğaltıp, adresini bilmediğiniz kişilere ulaştırmanız mümkün değil. Peki ya bunları tek bir yere koysak, isteyen gelip kendisi izlese nasıl olur? İşte Web'in mantığı budur. Web üzerinde bağlantıları takip ederek, bir Web belgesinden başka herhangi bir Web belgesine kolaylıkla geçebiliriz. Bundan dolayı, insanlar Web'i bir büyük belge olarak görürler. Bu bakış açısıyla, bağlantılar bizi belgenin bir yerinden bir diğerine taşımış olurlar.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
#evdekaltürkiye Kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı için gerekmedikçe sokağa çıkmayalım, duyarlı olalım. #evdekaltürkiye
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR