EMBRİYO ZARININ İNCELTİLMESİ


Bu makalemizde embriyo zarının inceltilmesi, embriyo zarının inceltilmesi nasıl yapılır, embriyo zarının nasıl inceltilir, embriyo zarı inceltme yöntemleri gibi konuları ele alacağız.

Mekanik olarak, asit tyrode kullanılarak veya lazer yardımı ile belli bir bölgesinin inceltilmesi veya tam olarak açılmasından ibarettir. Eğer embriyoların zarı kalınsa zarın inceltilmesi gerekebilir. Bunun için genellikle embriyo transferi yapılacağı günün sabahı transfer edilecek olan embriyoların zarı embriyolog tarafından lazer ile inceltilir. Bu işlem embriyoların rahim içine kolay yapışmasını sağlar.

Bu uygulama; zarın kalın olduğu durumlar, 38 yaş üstü olanlar, daha önce dondurulmuş embriyolar ve tekrarlayan başarısızlığı olan olgularda gerçekleştirilir.Ayrıca Embriyonun içinde yer alan hücre artıkları ve dejenere olmuş hücreler muhtemelen embriyonun ileri gelişimine engel olmaktadır. Normal görünen embriyolar içindeki fragmanlar, embriyo zarı kısmi olarak açıldıktan sonra mikropipet ile girilerek uzaklaştırılır. Bu işleme defrag-mantasyon adı verilmektedir ve embriyonun daha ileri gelişimine yardım ettiği düşünülmektedir.



_____________________________________________________________________
TÜP BEBEK İLE İLGİLİ DİĞER MERAK ETTİĞİNİZ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ




İLGİLİ MAKALELER



ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ


BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN





  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Bunca düzen, bunca dengenin olduğu şu kainat kitabını okuyabilenler Allah'ın varlığını ve birliğini rahatça idrak edebilirler.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR