Frenk İnciri Nedir, Faydaları Nelerdir?


Bu makalemizde frenk inciri nedir, frenk inciri faydaları, dikenli incir faydaları, dikenli incir nedir gibi konuları ele alacağız.

Frenk inciri, kaktüsgiller familyasında sınıflanan Opuntia cinsinin tipik türüdür. Türkçede bu kaktüs türü için Hint inciri, dikenli incir ya da halk ağzında kaynanadili isimleri de kullanılır. Yetiştiği bölgelerdeki yöre halkları tarafından bolca tüketilmesinin yanında Dikenli incir ( Frenk inciri ) aynı zamanda iyi bir geçim kaynağıdır. Yetiştiği bölgelerdeki kişiler hint inciri toplayarak yaz mevsiminde yol kenarlarında, sahil şeritlerinde satmak suretiyle geçimlerini sağlarlar. Frenk inciri meyve içerisinin geniş bir alanını amino asitler oluşturur. Ayrıca vücudun üretemediği ve ihtiyaç duyduğu 8 esansiyel amino asidin her birini içerir. Buna bağlı olarak Frenk inciri diğer bitkisel kaynaklı meyve ve sebzelerden daha fazla amino asit sağlayan bitkidir.

Frenk İncirinin Faydaları

Bağırsak alışkanlığını düzenler, Kabızlık sorununu gideren son derece yararlı bir meyvedir, Kolesterolü düşürür, Sindirim sistemini rahatlatır,


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Neye öfkelenip, neye sevineceğimizi bilip bunu hayatımıza uygulayabildikten sonra çok daha kaliteli bir hayatımız olacaktır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR