Katalpa Ağacı


Bu makalemizde katalpa ağacı, katalpa ağacı nedir, katalpa ağacı özellikleri, katalpa ağacı üretimi, katalpa ağacı nerede yetişir gibi konuları ele alacağız.

Katalpa, bignoniaceae familyasının catalpa cinsinden ağaç türlerine verilen isimdir. Kuzey Amerika 'da doğal olarak yetişmektedir. Gösterişli çiçekleri ve güzel yaprakları sebebiyle peyzajda kullanılan bu bitki, puro ağacı ya da sigara ağacı olarak da bilinir. Çiçekleri türlere göre değişmekle beraber sarı, pembe ve beyaz olabilmektedir. Temmuz ayında çiçeklenir. Güneş alan organik maddelerce zengin derin toprakları severler. Yüksek nem ve kuvvetli toprakları sever. Kent iklimine dayanıklıdır. Grup halinde veya çim alanların üzerinde ve bina önlerinde tek olarak kullanılır.

Katalpa Ağacı Üretimi tohum, çelik ve aşı ile olur. Tohumlar ilkbaharda ekilirler. Tohumlar 2 – 3 haftada çimlenir. Çelikle üretim ise, yazın sonlarına doğru yeşil çelik olarak alınmalıdır.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Neye öfkelenip, neye sevineceğimizi bilip bunu hayatımıza uygulayabildikten sonra çok daha kaliteli bir hayatımız olacaktır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR