Krizantem Nedir?

Bu makalemizde krizantem nedir, krizantem çiçeği özellikleri, krizantem bakımı, krizantem çiçeği ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Krizantem, kasımpatı olarak da bilinen bu çiçek, yaklaşık 30 tür barındıran, papatyagiller familyasına bağlı bir çiçek cinsidir. Anavatanı Asya ve kuzeydoğu Avrupa'dır. Krizantem sonbahardan itibaren bahçe ve balkonlarımıza renk katar. 20 botanik türü olan krizantemin, her sene artan meraklı üreticilerin katkılarıyla melez sayıları belki de yüzlerle ifade edilir.

Otsu, yıllık bitkiler olan kasımpatı türleri, yaklaşık 50 - 150 cm uzunluğundadır. Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki dolaylı ışıklardan da faydalanabilir. Saksı değişimi genellikle sıcak ayların başlangıcı olan mayısta yapılır. Kasımpatının çoğaltılması için en uygun zaman mayıs ayıdır. Çoğaltılması sırasında köklerinden ayrılan kasımpatı hemen ayrılan köklerinden başka bir saksının içine dikilerek çoğaltılır.Ayrıca Kasımpatı türleri bazı Lepidoptera türlerinin larvaları tarafından yiyecek olarak tüketilir.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR