Manolya Çiçeği


Bu makalemizde manolya çiçeği, manolya çiçeği hakkında bilgi, manolya çiçeği özellikleri, manolya çiçeği nasıl yetişir gibi konuları ele alacağız.

Manolya, manolyagiller familyasından Magnolia cinsini oluşturan her dem yeşil ve yaprak döken odunsu bitki türlerinin ortak ismidir. Manolyayı bahçenize istediğiniz mevsimde rahatlıkla dikebilirsiniz, uyum sağlayacaktır. Ancak bir çok bitki gibi ilkbahar mevsiminde dikmeniz tavsiye olunur. İri ve gösterişli çiçekleri sarı, beyaz, kırımızı ve mor renginde olabilir. Hoş bir kokuya sahiptir. Nemli, gevşek, derin, besince zengin, iyi drenajlı ve asidik toprak severler. Kirece karşı hassas bir çiçektir.

Manolya Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Manolya Fidanı diktiğimiz ilk yılın yaz ayında sulamasına çok dikkat ediniz bol bol sulayınız susuz kalmasın en uygun sulama sabah Güneşi toprağı ısıtmadan yapılan sulamadır veya aksam güneş batarken yapılan sulamadır. Ama siz imkanınız varsa sabah yapınız normal sıcaklıklarda günde bir kere sulama yapmanız yeterlidir. Manolya dikeceğiniz yer manolyanın köklerinden 2 - 3 kat daha geniş ve derin olmalı, toprak demir bakımından zengin olmalıdır. Manolya çiçeği fazla rüzgardan hoşlanmadığı için, narin olduğu için rüzgarın esmesi göz önüne alınarak dikilmesi gerekir. Kökleri toprağa çok yakın olduğundan dolayı fazla çapalamayın, zarar verebilirsiniz. Manolya oldukça narindir. Sadece toprağı havalandırmanız yeterlidir.

İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR