Maranta Nedir?


Bu makalemizde maranta nedir, maranta özellikleri, maranta dua çiçeği, maranta diğer adı, maranta bakımı gibi konuları ele alacağız.

Maranta; tropikal bölgelerde yetişen, Maranta arundinacea adlı türünün kökündeki yumrulardan ararot üretilen bir bitki türüdür. Bir diğer adı Dua Çiçeğidir. Yeşilin tüm tonlarına sahip maranta bitkisi küçük ama göze hoş gelen bir görünüme sahiptir. Marantanın çoğaltılması sırasında köklerinden ayrılan maranta derhal ayrılan köklerinden başka bir saksının içine ekilerek çoğaltılır. Marantanın bu şekilde üretimi için en uygun zaman mayıs ayıdır. Kış aylarında maranta aşırı soğuktan korunarak çok az sulanmalıdır. Maranta bitkisini yetiştirmede en önemli kural kış aylarında oda sıcaklığının 16 °C nin altında olmaması gerektiğidir. Doğrudan güneş ışığı isteyen marantayı güneş ışığına maruz bırakmak yaprakları için çok yararlıdır. Marantanın saksı değişimi genellikle sıcak ayların başlangıcı olan mayısta yapılmalıdır.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR