SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Bu makalemizde saç mezoterapisi nedir, saç mezoterapisi nasıl yapılır, saç mezoterapisi ne işe yarar, saç mezoterapisi öncesi ve sonrası gibi konuları ele alacağız.

Saç dökülmesini önlemek amacıyla tüm dünyada kullanılan yaygın bir yöntemdir. Saçı sağlıklı gösterebilmek için dışarıdan bazı losyon ya da şampuanlar sürülebilir. Ancak bu geçici bir yöntemdir. Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm'lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerine verilmesine dayanır.

Saç mezoterapisinin uygulamasında cildin yapısı, saçın şekli ve kişinin yaşı çok önemlidir. Mezoterapinin kuralları dışına çıkılmadan uygulandığı sürece tedavi şekli ve süresi kişiden kişiye değişir.Bu ayarlamaları alanında uzman bir hekim yapacaktır.Saç mezoterapisinde kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur. Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir. Saçın sağlıklı görünüm alabilmesinde ve saç çıkışını aktif hale getirebilmede de uygun bir tedavi şeklidir.Amaçlarından bir diğeri de kepeklenme, yağlanma ve cansız görünümü ortadan kaldırmaktır.Saç mezoterapisi uygulamasından sonra kesinlikle ağrı ya da kanama olmaz. Morarma yapmadığı gibi rahatsızlık verici bir durum oluşmaz. Tedavi sonrasında kişi günlük hayatına normal bir şekilde devam eder.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Kudüs onurumuzdur, Kudüs'e sahip çıkalım.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR