SAÇ MODELLERİ, KESME ŞEKİLLERİ


Bu makalemizde kısa saç kesim modelleri, saç kesim modelleri, yüz şekline göre saç kesim modelleri, saç kesim modelleri ve isimleri, saç şekilleri ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Kısa

Erkek saçı gibi kısa ama kadınsı bir kesim. Nasıl şekillendireceksiniz? Daha düz bir görüntü için saçlarınıza briyantin sürerek kurutun. Saçınızı daha hacimli kullanmak istiyorsanız saç diplerine sprey jöle sürerek saçların sönük durmasını engelleyebilirsiniz. Daha sonra yuvarlak bir fırça yardımıyla saç uçlarınıza dalga verin. Şimdi biraz briyantinle dalgaları belirginleştirin.

Katlı ve dağınık

Uzun perçemli  katlı bir kesim. Nasıl şekillendireceksiniz? Saçınızı hacimli göstermek için köpük kullanın. Şimdi yuvarlak bir fırça veya büyük bigudiler kullanarak saçınıza hacim ve hareket kazandırın. Daha dağınık ve asi bir bir tarz için saçınızı karıştırıp spreyle sabitleyin. Sprey jöle sürerek bitirin.

Orta uzunlukta ve katlı

Çok kısa olmayan katlı bir kesim Nasıl şekillendireceksiniz? Daha düz görünümlü saçlar için saçınızı düz bir fırça ve düzleştirici etkisi olan bir ürünle kurutun. Tercihiniz hacimli ve hareketli saçlardan yanaysa o zaman da saçlarınızı 2 5 santimlik parçalara ayırdıktan sonra  bu parçalara sprey jöle sürün. Şimdi büyük boy bigudilerle ya da maşa yardımıyla sardıktan sonra kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra saçlarınızı öne atıp karıştırın.

Kıvırcık ve katlı

Bu stil için zaten uzun ve kıvırcık saçlara ihtiyacınız var. Bu durumda sadece katlı kesilmesini istemeniz yeterli olacaktır. Nasıl şekillendireceksiniz? Lülelerinize doğal bir görünüm vermek için biraz jöle ve şekillendirici kremi tüm saçınıza sürüp dağıtın. Saçınız tamamen kuruyana kadar ona dokunmayın. Daha belirgin bukleler için tüm saça köpük sürdükten sonra kurutun. Orta büyüklükte bigudilerle bukleleri belirginleştirin sonra da parmaklarınız yardımıyla bukleleri açıp karıştırın.

Yüz şekillerine göre, ideal saç kesimleri...

Yuvarlak

Yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

Kare

Kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.

Dikdörtgen

Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeti kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Üçgen

Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.

Baklava yüz

En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Neye öfkelenip, neye sevineceğimizi bilip bunu hayatımıza uygulayabildikten sonra çok daha kaliteli bir hayatımız olacaktır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR