Yalancı Portakal Ağacı

Yalancı Portakal Ağacı

Bu makalemizde yalancı portakal ağacı nedir, yalancı portakal ağacı hakkında bilgi, yalancı portakal ağacı özellikleri, yalancı portakal ağacı faydaları gibi konuları ele alacağız.

Yalancı portakal ağacı, dutgiller familyasından 20 m 'ye kadar boylanabilen geniş tepeli bir ağaç türüdür. Yalancı portakal meyvelerinin bileşiminde şekerler, alkaloitler, glikozitler, asitler, katranlı maddeler, morin ve rutin flavonitleri ve C vitamini; yapraklarda yine C vitamini bulunur. Meyvelerin yüksek tansiyonu düşürücü etkisi olduğu saptanmıştır. Yalancı portakalın genç sürgünlerinin rengi yeşilimsi - gri veya açık kahverenginde olup, çıplaktır ve üzerinde çok sayıda lentiseller vardır. Sürgünler üzerinde dikenler bulunur. Sürgünler koparıldığında veya kesildiğinde süt görünümünde bir sıvı salgılar. Anavatanı Kuzey Amerika'nın güney batısıdır. Türkiye'de çit ve süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR