APOD, Günün Gökbilim Görüntüsü Nedir?


Bu makalemizde apod nedir, günün gökbilim görüntüsü nedir, apod hakkında bilgi gibi konuları ele alacağız.

Günün Gökbilim Görüntüsü (APOD), 1995 yılında Robert Nemiroff ve Jerry Bonnell tarafından başlatıldı ve o zamandan beri kendileri tarafından yazılıyor, düzenleniyor ve düzeltiliyor. APOD arşivi - Astronomy Picture of the Day Archive , internetteki en büyük açıklamalı gökbilim görüntüleri koleksiyonudur.

Bob ve Jerry, gerçek hayatta, zamanlarının büyük kısmını evreni araştırmak için harcayan iki profesyonel gökbilimcidir. Bob, ABD'de Michigan Eyaleti'ne bağlı Houghton'da bulunan Michigan Teknoloji Üniversitesi'nde doçenttir. Jerry ise, ABD'de Maryland Eyaleti'ne bağlı Greenbelt'de bulunan Goddard Uzay Uçuşları Merkezi'nde bilim adamıdır. Her ikisi de, şüpheci olmayan bir ziyaretçiye normal gözükebilecek, evli, yumuşak başlı ve tembel adamlardır. Eşlerini kızdırmak için birlikte, gökbilim müzakereleri düzenlemek gibi yeni ve alışılmadık yöntemler buldular. Çoğu insan, onların en mükemmel rastgele sayı üretecini geliştirdiklerini öğrendiklerinde şaşırırlar.

APOD, kısa süreli mevcudiyeti boyunca, Scientific American 2001 Bilim ve Teknoloji İnternet Sitesi Ödülü dahil, birçok övgü aldığını bildirmekten gurur duyar.


Yukarıdaki APOD Pankart Grafiği, Calumet Gökbilim Topluluğu'ndan, Nick Zivanovic'in hediyesidir. Nick, bu pankartın diğer internet sitelerinde kullanılmasına izin vermektedir.

Görüntü İzinleri :

APOD sayfasındaki tüm görüntüler, ilk kaynak olan kişi veya kuruma aittir. Bazı görüntülerin telif hakkı alınmıştır. Bu resimleri halka açık veya ticari olarak kullanmak için, sahibinden yazılı olarak izin istenmelidir. Telif hakkı alınmış görüntüler için, telif hakkı sahibi, hak sahibine ulaşım bağlantısı ile birlikte, APOD "Katkı Sağlayanlar" satırında belirtilmiştir (lütfen resmin altındaki açıklamaya bakınız). NASA görüntüleri, kamu kullanımına açıktır, kullanımlarına yönelik resmi kılavuza buradan ulaşılabilir. Diğer kişi ve kurumlara ait görüntülerle ilgili telif hakkı ve kullanım sorularınız için, lütfen kendileriyle doğrudan bağlantı kurun.

Ne NASA, ne de APOD telif hakkı alınmış görüntüler için izin verir. Bu görüntülerin kullanımı için, lütfen telif hakkı sahipleriyle yazışın.

Robert Nemiroff'un APOD katılımı, kısmi olarak, ABD Ulusal Bilim Vakfı'nın yaptığı bağışla desteklenmektedir.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR