Başkent Lefkoşa


Bu makalemizde başkent lefkoşa, lefkoşa nerede, lefkoşa kıbrıs gezilecek noktalar, lefkoşa kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti, lefkoşa tarihi gibi konuları ele alacağız.

Başkent Lefkoşa, Venedikliler tarafından 1570'de şehrin savunması amacıtyla inşa edilmiş çember şeklinde kalın ve yüksek surlarla çevrilidir. Kent, özellikle Ortaçağ'da olmak üzere daha sonraki devirlerde meydana getirilen eserler bakımından zengindir. Bu eserler arasında Gotik mimari tarzı ile Osmanlı mimari tarzının örnekleri başta gelir. 300 seneden fazla Türk idaresinde kalmış olan Kıbrıs'ın diğer şehirlerinde olduğu gibi eski Lefkoşa'da da tam bir türk şehri karakteri vardır...Görülebilecek Yerler; Selimiye Camii, Milli mücadele müzesi, Etnoğrafya Müzesi, Barbarlık Müzesi, Venedik Sutunu, arabahmet paşa Camii, Haydarpaşa Camii, Sultan II. Mahmut Kütüphanesi, Taş eserler Müzesi, Bedesten, Büyük Han, Belediye Pazarı, Kumarcılar Hanı, derviş paşa Konağı, Saçaklı Ev, Venedik Evi,Lüzinyan Evi, Büyük Hamam....


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR