Brad Pitt Kimdir?


Bu makalemizde Brad Pitt kimdir, Brad Pitt hayatı, Brad Pitt hakkında bilgi, Brad Pitt biyografisi, Brad Pitt kaç yaşında gibi konuları ele alacağız.

Gerçek adı William Bradley Pitt olan aktör, 1963 yılında Oklahama’da dünyaya geldi. Okul müşaviri bir anne ile taşımacılık şirketinde çalışan bir babanın üç çocuğundan biri olan Brad Pitt, ailesinin Missouri’ye taşınmasıyla birlikte Kickapoo Lisesi’nde yazıldı. Okul yıllarında her Amerikalı genç gibi, beyzbol, koro, tiyatro ve politikaya ilgi duyan Pitt’in en büyük tutkusu sinemaydı. Gazetecilik ve reklam eğitimi için Missouri Üniversitesi’ne giren aktör, 1987 yılında mezun olması için yalnızca iki kredisi kalmışken okuldan ayrıldı. Film yıldızı olmayı kafasına koyan Pitt, arabasına atladı ve California’nın yolunu tuttu. Cebinde yalnızca 325 dolarla Los Angeles’a kadar giden çılgın genç, ufak tefek işlerde çalışarak geçimini sağlamaya çalıştı. Ailesine Pasedena’daki Sanat Okulu’nda okuduğunu söyleyen aktörün en büyük hayali ileride büyük bir yıldız olup ailesinin yüzünü kara çıkarmamaktı. Garsonluktan şoförlüğe, araba tamirciliğinden tavuk kıyafetiyle broşür dağıtmaya kadar pek çok iş yapan Pitt, ilk rolüne "Dallas" dizisiyle kavuştu. Hormonlarıyla hareket eden bıçkın bir delikanlıyı canlandıran aktör, "Happy Together" ve ardından "Cutting Class" adlı vasatı geçemeyen filmlerde oynadı.

Başrollerinde Morgan Freeman, Kevin Spacey ve Gwyneth Paltrow gibi çok büyük oyuncuların yer aldığı "Seven" adlı gerilim filminde, ruh hastası bir katilin peşinden koşan çaylak bir polisi canlandırdı. Yönetmenliğini David Fincher’ın üstlendiği filmde oldukça başarılı bulunan aktör, filmde karısını canlandıran Paltrow ile uzun bir birlikteliğe ilk adımını attı. Paltrow ile yaklaşık iki buçuk yıl birlikte olan aktör, bir ara nişanlılık devresi geçirmiş olmasına rağmen ilişkiyi noktaladı. Pitt, 2000 yılı içerisinde "Friends" dizisinin sevimli oyuncusu Jennifer Aniston ile evlendi. Terry Gilliam’ın fantastik bilim kurgusu "12 Monkeys"de bir akıl hastasını canlandıran Pitt, 1997’de "The Devil’s Own" adlı filmde karizmatik bir I.R.A. liderini oynadı. Seven Years in Tibet" filminde Avusturyalı gezgin Heinrich Harrar’ı canlandıran aktör, ününü giderek arttırarak film başına 10 milyon dolar alabilen bir yıldız haline geldi. Martin Brest’in kasvetli filmi "Meet Joe Black"de ölümü canlandıran Brad Pitt, 1999 yılında "Seven"ın yönetmeni David Fincher ile ikinci kez bir araya geldi ve "Fight Club" adlı filmde rol aldı. Edward Norton ve Helene Bohem Carter ile birlikte başrolü paylaşan aktör, Chuck Palahniuk’un romanından uyarlanan ve tüketim toplumunu acımasızca eleştiren filmde Tyler Durden isimli bir sabun satıcısını canlandırdı. 2000 yılında "Snatch" filminde farklı bir tarzla karşımıza çıkan aktör, 2001'de üç başarılı filmde rol aldı: "The Mexican", "Spy Game" ve "Oceans's Eleven". 2004' e kadar "Confessions of a Dangerous Mind"da aldığı tek sahnelik rol ve Sinbad seslendirmesi haricinde 3 sene boyunca sessiz kalan aktör, 2004'de ünlü savaşcı Achilles rolü ile Troy'da hayranlarının karşısına çıkıyordu. Troy'un başarısı henüz taze iken Brad Pitt, Ocean's Twelve ile aynı sene tekrar beyazperde'de idi. Takvimler 2005'i gösterdiğinde magazin dünyasını uzun süre meşgul edecek bir haber düşüyordu ajanslara: Brad Pitt, Angelina Jolie ile birlikteydi! Çiftin, "Mr. and Mrs. Smith" filminin setinde yakınlaştıkları söyleniyordu. Haberin doğruluğunun ortaya çıkmasının ardından Jennifer Aniston boşanma davası açtı. Sonra Angelina Jolie ile evlendi. Bu olanların gölgesinde ünlü aktörün "Mr. and Mrs. Smith"deki performansı sinema eleştirmenleri tarafından beğenilmişti. Film komedi tarzında idi ve Brad Pitt bu sınavıda geçmiş gözüküyordu.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR