Burak Hakkı Kimdir?


Bu makalemizde Burak Hakkı kimdir, Burak Hakkı hakkında bilgi, Burak Hakkı hayatı, Burak Hakkı biyografisi gibi konuları ele alacağız.

Doğum Tarihi : 23 Mayıs 1972
Eğitimi : Lisans
Erenköy İlkokulu'nda başlayan eğitim hayatı Fenerbahçe Lisesi'nde ortaokulu ve Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi'nde liseyi okumasıyla devam etti. Kendisi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü'nü bitirmiş, elde ettiği iyi dereceler sayesinde İsviçre'de okuma fırsatı elde etmesine rağmen adapte olamadığı için Türkiye'ye geri dönerek master derecesini almıştır.
O yıllarda profesyonel olarak basketbol oynayan genç model, aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansına yazılarak eğitim ve spor hayatına son vermiş, kesin olarak modelliği tercih etmiştir.
10 yıl boyunca modellik ve mankenlik yapan Hakkı ayrıca 1000'den fazla defilede yer almış ve onlarca reklamda oynamıştır.
Kendisini Sibel Can'ın Kanasın adlı şarkısına çekilen klipten de tanıyanlarımız olabilir. Dünyanın pek çok ülkesinde, tanınmış markaların modelliğini yapsa da son dönemde oyunculuk çalışmalarına hız veren Hakkı'yı, Zehirli Çiçek, Gurbet Kadını gibi dizilerden ve Aşk Adreste, Mutluluk Peşinde gibi televizyon filmlerinden anımsayabiliriz. 2001 yılında kendisi gibi modellik yapan eşi Sema Şimşek ile hayatını brleştiren Burak Hakkı'yı son dönemde Semum adlı korku filminde izleme fırsatı bulacağız.


İLGİLİ MAKALELER

ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Psikolojik ve davranış bozukluklarının çoğunun temelinde düzgün, özünden öğrenilememiş, bilinçli bir maneviyatın olmayışı yatmaktadır.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR