Claudia Schiffer Kimdir?


Bu makalemizde Claudia Schiffer kimdir, Claudia Schiffer kimdir kısaca, Claudia Schiffer hayatı, Claudia Schiffer hakkında bilgi, Claudia Schiffer kaç yaşında gibi konuları ele alacağız.

Ağustos 1970’de dünyaya gelen, 1.80 boyunda 95-62-92 ölçülerine sahip Rheinberg Almanya doğumlu süpermodeldir. 90’lı yıllarda üne kavuşan manken dünyanın en başarılı süpermodellerindendir. Claudia’nın babası avukat olup iki erkek kardeşi ve bir de kız kardeşi vardır. Okul yaşamı boyunca utangaç olduğunu ve hep çok uzun boylu olduğunu belirtir. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Claudia çocukken hep babasının şirketinde avukat olmak ister. Ancak bu isteği 1987 yılında Metropolitan Modellik Ajansı patronu Michel Levaton tarafından bir gece klübünde keşfedilene dek sürer. Ailesinin isteği üzerine eğitimini tamamlar ve Paris’e uçarak kariyerine başlar. Fransız ELLE dergisine kapak olmasıyla kısa sürede tanınır ve Karl Lagerfeld tarafından Chanel’in yeni yüzü seçilir. Revlon ile anlaşma imzalar, Versace, Jil Sander, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren ve Valentino gibi markaların defilelerinde boy gösterir. Vanity Fair, Rolling Stone, The New York Times, People dergilerine kapak olan ilk süpermodel olur. Claudia Schiffer aynı zamanda mango ile de çalışır (Sonbahar/Kış 2006). Ayrıca L’Oreal ile de sözleşmesi olan süpermodelin her yıl kendi tasarladığı ve yer aldığı mayo takvimi vardır. Kariyeri Pepsi reklamlarında yer alması Fanta içinde Mickey Mouse ile dans etmesiyle gelişmeye devam eden Claudia bu reklam için 2 milyon dolar alır.

1995 yılında Claudia, Christy Turlington, Naomi Campbell, Elle Macpherson ile birlikte ünlü restoran zinciri Fashion Cafe’yi açarlar. Claudia Schiffer ünlü ilüzyonist David Copperfield ile 1999’a kadar altı yıl nişanlı kalır. 25 Mayıs 2002’de film yapımcısı Matthew Vaughn ile evlenen Claudia 2003’te ilk çocuğu Caspar Matthew’ı, 2004’te de ikinci çocuğu Clementine de Vere Drummond’u dünyaya getirir. Claudia Schiffer aynı zamanda A.B.D. adına UICEF’in İyi Niyet Elçisi’dir.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZ

BENZER KONULARI SİTE İÇİNDE ARAYIN


  • SİTE İÇİ ARAMA
  • Kariyerdersleri.com
  • KATEGORİLER
  • HAKKIMIZDA
Bunca düzen, bunca dengenin olduğu şu kainat kitabını okuyabilenler Allah'ın varlığını ve birliğini rahatça idrak edebilirler.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR