SPLİTTER nedir?

Bu makalemizde splitter ne demek, splitter nedir, splitter özellikleri, splitter ile ilgili bilgi, splitter nerelerde kullanılır gibi konuları ele alacağız.

Splitter Nedir?Teknik terim olarak Türkçe karşılığı " frekans ayırıcı " olan splitter internetle telefonu aynı anda kullanabilmek için, ses ile veri arasında bir filtre görevi yapan cihazdır. Splitter, normal bakır kablolar ile evlerimize ulaşan 0-1100 KHz arasındaki sinyali 0-4 KHz (POTS = Plain Old Telephone Service – Düz Eski Telefon Hizmeti) ve 4-1100 KHz (DSL=Digital Subscriber Line - Sayısal Veri Hattı) olarak birbirinden ayırır. Böylece  internete girilirken telefon meşgul olmaz.

Splitter elektronik ve analog olarak 2 çeşittir. Elektronik splitter içinde gelişmiş filtre sistemi olan ve frekans ayırımı tam yapan elektronik alettir. Analog splitter ise sadece bir filtredir ve içinde kondansatör denen küçük bir parça vardır.
Splitter kullanılmayan sistemlerde hem telefondan aşırı bir cızırtı duyulur ve sağlıklı görüşme yapılamaz, hem de internet hattı iyi çalışmadığı için sık sık hattan düşmeler, hızlarda sorunlar yaşanır.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR