BOOKMARK nedir?

Bu makalemizde bookmark türkçesi ne demek, bookmark nedir, bookmark özellikleri, bookmark nasıl kullanılır gibi konuları ele alacağız.

Bookmark Nedir? Yer imi olarak da adlandırılırlar.Yer imi  düzenlenebilen web sayfası adresleridir. Web üzerinden sıkça bağlandığımız servislere ait URL satırlarını saklamamımızı, böylece tek seferde o uzun URL satırını yazmadan ilgili  servise erişmemizi olanaklı kılan bir özelliktir ve tüm Web Browser'larda bulunur. Yer imi, genellikle,  kullandığımız Web Browser menüleri arasında ayrı bir menü olarak görünür ve her eklediğimiz URL, ilgili menüye  ilave 1 satır ekler. Yer imleri 1993'ten beri tarayıcılara dahildir . Bunlar normal olarak tarayıcı menüsünde görünür  ve kullanıcı bilgisayarında saklanır. Bir dosya organizasyon için kullanılabilir. Yer imine saklama metodlarına ek  olarak pek çok tarayıcıda yer imlerini düzenlemek  için harici uygulamalar  vardır.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR