İNTERNETTE CANLI YAYIN NEDİR?


Bu makalemizde internette canlı yayın nasıl yapılır, internetten canlı yayın özellikleri, internetten canlı yayın ile ilgili bilgi, internet üzerinden canlı yayın yapmak gibi konuları ele alacağız.

İnternet'te Canlı Yayın Nedir? Günümüzde artık interneti kullanarak tv,radyo vs. yayınlarını internet üzerinden canlı takip etmek mümkündür.

İnternet üzerinden canlı yayın çeşitleri:

 

İnternette tv yayını

Video konferans
Tek taraflı çok kullanıcılı konferans yayını
İnternette radyo yayını
Güvenlik amaçlı yayın (işyeri, ev gibi mekanları kontrol amaçlı)

 

İnternetten canlı yayınları takip sırasında streaming (akan) media diye adlandırılan system kullanılır. Streaming media, ses, video ve diğer multimedia dosyalarının İnternet’te veya kurumsal intranetlerde bilgisayara yüklemeden ve sabit disk içerisinde yer kaplamadan online izlenmesini sağlayan, tamamen ses ve görüntü dosyalarından oluşan bir sistemdir. “Streaming” sistemi sayesinde seslere ve görüntülere, veriyi bilgisayarınıza “indirmeyi” beklemeden erişebilirsiniz.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR