STATİC İP nedir?


Bu makalemizde Static Ip Nedir Ve Kullanım Alanları Nerelerdir, Static ip özellikleri, Static ip nedir ne işe yarar gibi konuları ele alacağız.

Static Ip Nedir Ve Kullanım Alanları Nerelerdir? İsterseniz öncelikle ip nedir sorusunun cevabıyla başlayalım.İnternet Protokol numarasıdır.Internet'te her  bilgisayarın bir IP (Internet Protokol) adresi vardır.Bu numara kullanılarak bilgisayara erişim sağlanır internet  üzerinden.Bir başka deyişle IP numarası, Internet'e giren herkese sistem tarafından verilen kimlik   numarasıdır.Gelelim static ip'ye:Sürekli olarak bir kullanıcıya tahsis edilen ve kullanıcının her bağlantı girişiminde  aldığı IP adresi statik ip adresi olarak adlandırılır.ADSL hattınıza bağlı bilgisayarınıza kurabileceğiniz web, alan  adı, FTP, e-posta sunucusu gibi hizmetler için gerekir.Dinamik(Dynamic) yapıdaki ip adreslerinde kullanıcının  internete  her bağlantısı sırasında aldığı ip değerleri değişik olabilirken static ip kullanan internet kullanıcıları her zaman tek  bir ip ile internete bağlanırlar.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR