UDP nedir?

Bu makalemizde tcp ve udp arasındaki farklar, udp nasıl çalışır, udp tcp, udp nedir özellikleri gibi konuları ele alacağız.

UDP Nedir? User datagram protokol TCP’ nin aksine az güvenilir ama daha hızlı olmayı amaçlayan bir protkoldür. UDP,  TCP/IP protokol takımının iki aktarım katmanı protokolünden birisidir. Verileri bağlantı kurmadan yollar.Genelde  hızlı olması amaçlanan  uygulamalarda kullanılır Bazı basit istem ve cevap ile işleyen uygulamalarda kullanılması  işlemin daha hızlı gelişmesini sağlar. Hızlı ama kontrolsüz  protokol video konferans ve real player server tipi  uygulamalarda da bu protokol kullanılır.UDP’ nin yaptığı paket üzerinde bulunan IP numarasının yanına bir adet  port numarsı eklemek ve böylece uygulamaların çalışması için gereken soketleri oluşturmaktır.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR