WİRELESS nedir?

Bu makalemizde wireless nedir ne işe yarar, wireless nedir nasıl kullanılır, wireless türkçe anlamı, wireless nasıl kullanılır, wireless özellikleri gibi konuları ele alacağız.

Wireless(Kablosuz) İnternet Nedir? Wireless;  kablosuz network(Ağ) anlamına gelir.Bu sistemi kullanarak internete herhangi bir kablolu bağlantınız olmadan evde koltukta, dışarıda bankda, seminer salonunda,okulda kantinde  bulunduğunuz yerden kablosuz internete erişmenizi sağlıyor. Kablosuz networkler IEEE 802.11 standartı ile belirlenmiş bir teknoloji ile çalışmaktadır. Cihazların haberleşmede kullandığı RF sinyali Telsiz Genel Müdürlüğü’nden onaylı 2.4-2.5 Ghz frekansını kullanmaktadır. Cihazların çıkış gücü insan sağlığına zararı olmayan 100mw seviyesindedir.Gün geçtikçe kullanım alanları genişlemektedir.

Bilgisayarınızın kablosuz internete bağlanabilmesi için:

1-Bilgisayarınızda, bir kablosuz internet adaptörü olmalıdır. Bu adaptör  ana kart üzerinde bulunabileceği gibi, sonradan alacağınız bir usb aygıtı da olabilir.
2- Bilgisayarınızın bulunduğu yerde kablosuz internet erişimi bulunmalıdır. Bu erişim, doğrudan size özel tahsis edilmiş bir erişim olabileceği gibi, geniş alan networküne bağlı bir hizmet de olabilir.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR