GPRS nedir? özellikleri

Bu makalemizde gprs nedir nasıl çalışır, gprs nedir kısaca, gprs özellikleri, gprs ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Gprs nedir? GPRS (General Packet Radio Service- Genel Paket Radyo Servisi) istediğiniz yerden cep telefonu ya da GPRS PC Card ile internet'e çok hızlı ve ekonomik bir şekilde bağlanmanızı sağlayan bir teknolojinin adıdır. Telekom endüstrisinde yıllar önce başlayan devre anahtarlamalı iletim çeşidinden paket tabanlı  data(veri) iletim servislerine geçişin en büyük temsilcisi olan GPRS aynı zamanda bizleri mobil multimedya ile tanıştıracak olan üçüncü nesil Mobil internet sistemlerinin de habercisidir. GPRS teknolojisi, kullanıcıya yüksek hızlı bir erişimin yanı sıra, bağlantı süresine göre değil gerçekleştirilen veri alışveriş miktarına göre ücretlendirilen ucuz iletişim olanağı da sağlar. Normalde GPRS ile 171.2 kilobit/saniye hızla internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Fakat bu hız GSM operatörlerinin alt yapısına ve doğa şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.Şu anda GPRS ile 56 K hızına ulaşabilmeniz mümkündür.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR