MMS nedir?

Bu makalemizde mms nedir, mms özellikleri, mms nasıl gönderilir, mms anlamı, mms nedir nasıl kullanılır gibi konuları ele alacağız.

MMS nedir? Multimedya mesaj yani MMS teknolojisi sayesinde metnin içerisine resim, müzik ve video dosyaları eklemek mümkün. MMS iletimi, mesajın büyüklüğüne bağlıdır. Büyük bir videoklip gönderimi, basit bir resim ve metinden daha uzun sürer.MMS'in SMS (kısa mesaj) teknolojisine göre en belirgin ve ilgi çekici farkı metinle sınırlı kalmaması. MMS'le dijital kameralardan çekilen veya herhangi bir yolla telefona aktarılan resimleri, aynı kalitede alıcılarınıza gönderilebiliyorsunuz. JPEG, GIF, metin, AMR ses, video H263 ve bazı diğer formatları destekler. MMS için maksimum büyüklük belirtilmemektedir. Mesajın boyutu, faturalandırma için standart bir mesaj boyutu belirleyebilecek operatörlere bağımlıdır.Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki MMS, WAP tarayıcılarını kullanmaz. MMS bir mesajlaşma uygulamasıyken, WAP tarama uygulamaları için kullanılan bir sistemdir.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR