SHAREWARE nedir?

Bu makalemizde shareware program bedir, shareware programların özellikleri, shareware ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Shareware Programlar Nedir? Belirli bir süre genellikle 15 ya da 30 günlük kullanım süreleri olan programlara shareware programlar denir.Shareware programların bu versiyonlarına “Demo” da denir.Daha sonradan para ödememiz gerekir.Programına göre bu miktar farklılık gösterir.Süresi dolunca eğer gerçekten de kullandğımız bir program ise bunların ücretlerini ödeyerek kullanmanın belli avantajları vardır.Kısaca maddeleyecek olursak:

1-Para ödenmeden kullanımda programın bazı kısımları çalışmaz ya da çok kısıtlı çalışır. Bunun önüne geçmiş olursunuz.
2-Programın ilk çalıştırılışında ve daha sonra belirli aralıklarla ekrana gelen ve programın satın alınmadan (Unregistered) kullanıldığını belirten can sıkıcı mesajlardan kurtulursunuz.
3-  Programın bundan sonraki tam fonksiyonlu yeni sürümlerini uzun bir sure bedavaya alabilirsiniz.
4-Programla ilgili çok iyi bir dökümantasyona ve yardım ortamına sahip olursunuz.
5-Belki de en onemlisi, programı yazan kişiye emeğinin karşılığını ödeyerek onu bir anlamda programı geliştirmesi ve yeni ürunler ortaya çıkarması konusunda teşvik etmiş olursunuz.


ÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR