ÇABUK, HIZLI MAKYAJ


Bu makalemizde hızlı makyaj nasıl yapılır, hızlı makyaj yöntemleri, hızlı makyaj teknikleri, çabuk makyaj nasıl yapılır gibi konuları ele alacağız.

Sabahları makyaj yapmak için çok az bir zamanınız mı var?Ya da çok az zamanınız var ve evden hemen çıkmanız gerekiyor bu durumda makyajınız ne olacak? İşte size, adım adım hızlı makyaj önerileri.

 

TEN

Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kızarıklıklar varsa  bir kapatıcı kullanın kapatıcının rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı. Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin.Fondöteninizi uygulayın fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin.Büyük bir fırça ile pudranızı ve allığınızı sürün.

GÖZ

Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün.Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır Açık renk gözlerde her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerinden kalem çekin pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölgelendirin.Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat rimel sürün.

DUDAK

Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin fırça ile rujunuzu sürün dudaklarınızın tam ortasına bir parça parlatıcı ekleyin.

 

MAKYAJINIZI TAZELEYECEKSENIZ


Saçınıza hacim vermek için, yukarı doğru hafif bir atkuyruğu yapın.


Yüzünüzdeki fondötenin her tarafa eşit olarak dağılması için makyaj süngerinizi ıslatıp, iyice sıktıktan sonra sabah sürdüğünüz fondöteni bu süngerle yeniden yüzünüze dağıtın.


Temiz bir far fırçasıyla gözünüzdeki makyajı belli belirsiz yeni bir renk oluşturacak şekilde dağıtın.


Büyük bir fırça ile toz allık sürün.


Dudaklarınızı kalemle belirledikten sonra aynı kalemle boyayın. Ve son olarak parlatıcı sürün.


Saçınızı açın ve başınızı öne eğerek fırçalayın.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR