CİLT SARKMALARI


Bu makalemizde cilt sarkmaları çözümleri, cilt sarkmaları tedavisi, cilt sarkmaları tedavi yöntemleri, cilt sarkmaları nasıl tedavi edilir, cilt sarkması nedenleri gibi konuları ele alacağız.

Cildimizde oluşan sarkma ve kırışıklıkların ana nedeni, ‘kollajen’ diye adlandırılan bağ dokusudur. İşin sırrı burada.. Dokuları yerinde tutan temel yapıtaşı olan bir proteinin adıdır kollajen. Azalması ve yapısının bozulması ile ciltte sorunlar meydana geliyor. Cilde elastikiyetini veren bağ dokusu elemanı ise ‘elastin’dir. Bu proteindeki azalma da, sarkma ve kırışıklıkların en önemli nedenidir.Cilt sarkması cildin elastikiyetini kaybedip, cilt altındaki kas dokularının zamanla gevşeyerek geniş sarkma alanları olarak tanımlanabilir.

 

1- CFK- LADERMOTONİE
Yetersiz aktivite, dengesiz beslenme, yaş, kalıtımsal, hormonal nedenlerle vücutta oluşan deformasyon ve sarkmalarda etkili. Metotlu vakum ve depresso masaj tekniği kullanılıyor. Refleksoterapi adlı metotla dokulara özel bir vakum şekli, frekanslarla ve başlıklarla yapılıyor.

2- LPG
Zayıflama cihazının kullanım alanları arasında gevşemiş kalçaların, göbek ve kol bölgesinin sıkılaştırılması da bulunuyor. Cihaz bacak içlerini toparlıyor, sarkma ve gevşemelerde elastikiyet sağlıyor. Yüz ve gıdının toparlanması maksadıyla da uygulanıyor.

3- SLIDE-STYLER
Mide gevşekliği, karın sarkmaları özellikle doğum sonrası eritilemeyen göbek için oldukça etkili.

4- SPM-VACUPRESS
Sarkmış uyluk, kalça, karın ve göğüs bölgelerinde, hamilelik sonrası kat kat kalan bölgelerde uygulanıyor.

5- BODYSTAR
Göğüs, karın, kalçanın gerilmesinde faydalı oluyor.

6- SONO CARE
Ultrasonun kozmetikteki kullanım alanı. Ses dalgalarıyla terapi yapılıyor. Cildin derinliğine yapılan mikro-masajla gevşek cildin sebebi olan asit fazlalığı gideriliyor.

7- PROSLIM-24
Seanslar sonunda gevşek ve sarkık görünen doku sıkı ve diri bir hal alıyor. Sarkık karın ve düşük kalçalar toparlanıyor.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR