CİLTTEKİ ÖLÜ HÜCRELER


Bu makalemizde ciltteki ölü hücreler, ölü hücre tedavisi, yüzdeki ölü deri nasıl soyulur, ayaktaki ölü deri nasıl soyulur gibi konuları ele alacağız.

Yüzünüzdeki ölü hücre tabakasından kurtul­mak için cilt tipinize uygun bir peeling seçmeli­siniz. Fakat cildiniz akneli ise bu bölgelerin üze­rine peeling uygulamaktan kaçının. Vücut deri­sindeki ölü hücrelerin atılması için de kese uy­gulayabilirsiniz. Gözeneklerinizin açılması, yaz ayları sonunda çok önemlidir. Cilt böylelikle ölü hücrelerden arınarak nefes alır.

 

Kese gibi soyucu uygulamalar cildinizdeki kırışıklıkları gizlemenize ve gidermenize yardımcı olurken, cildinize bir pembelik de verebilir.Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için bunları yapın!Vücudunuzu duşta ya da küvette ıslatın.Soyucu özelliği olan sentetik lif, sünger ya da eldiven kullanın.Soyucu özelliği olan bir temizleme ürününü süngerin, lifin ya da eldivenin üzerine serpin. Bazı temizleyiciler % 25 oranında volkanik taş tozu içerir. Bunlar yağlı cilt için yararlıdır. Buna rağmen aşırı temizleyici kullanımı yağ bezlerinin aşırı üretimine de neden olabilir.

 

Bu nedenle dikkatli ve doğru miktarda uygulamak gerekir. Sünger ya da lif kullanarak dairesel hareketlerle cildinizi ovalayın.Cildinizin boyun, yüz gibi hassas bölümlerini ovalarken nazik olun.Cildinizi daha sonra düzgünce kurulayın.

 

Soyucu ürünler cildinizi kurutabileceği için devamında cildinizi iyice nemlendirdiğinizden emin olun.Hafif petrol, lanolin ile mineral yağları içeren nemlendiricileri tercih edin. Cildinizi aşırı soymayın. Eğer cildiniz az yağlıysa çatlamalara neden olabilir. Cildi çok aşırı derecede sürtme, soyma kılcal damarların zedelenmesine neden olabilir!

 

Boyun yüzden sonra en fazla göz önünde olan ve yaşı en fazla gösteren bölgelerden biri. Deri yapısı, yüz veya vücudun diğer bölgelerinden farklı olarak daha kuru veya kurumaya meyilli ise yapısını destekleyen ve elastikiyet kazandı­ran özel ürünler kullanmalısınız. Sabahları boyun bölgesi için özel bir nemlendirici, akşamları ise kırışıkları engellemek için daha zengin ürünler kullanabilirsiniz.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR