CİNSEL İKTİDARSIZLIK


Bu makalemizde cinsel iktidarsızlık nasıl giderilir, cinsel iktidarsızlık tedavisi, cinsel iktidarsızlık nedir, erkeklerde iktidarsızlık nasıl anlaşılır, iktidarsızlık nedenleri, iktidarsızlık belirtileri, erkeklerde iktidarsızlık kaç yaşında başlar gibi konuları ele alacağız.

Erkeklerin yaşamlarının herhangi bir aşamasında, geçici veya devamlı olarak cinsel ilişki kuramaması „cinsel ikditarsızlık" olarak tanımlanır. Özellikle 40 ile 70 yaş arasında erkeklerin yarısında cinsel ilişki bozukluğu gözlenmektedir. Üç ayı aşkın bir süre bir insanın cinsellikle ilgili arzu duyup ilişkiye girmek için yeterince sertleşme elde edememesi durumuna sertleşme sorunu adı verilir. Yani hayatının belirli bir döneminde tek bir kez başarısız olan insanın hemen doktora koşması gerekmemektedir. Ancak bu durum altı ay devam ederse doktora başvurulmalıdır. Cinsel iktidarsızlık, erkeğin normal bir cinsel birleşme için yeterli bir penis ereksiyonu(sertleşme) gerçekleştirememesi durumudur. Bu bozukluğun en önemli nedeni damar hastalıklarıdır. Damarların daralmasına neden olan şeker hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kan yağları en sık rastlanan nedenlerdir. Aşırı alkol alımı, uyuşturucu kullanımı, bazı ilaçlar da cinsel yaşamı olumsuz etkilemektedir. Psikolojik nedenlerle her üç erkekten biri yaşamının belli bir döneminde cinsellikte sorun yaşamaktadır. Bu da kendisini en çok cinsel isteksizlik veya erken boşalma olarak göstermektedir. Erkeklik hormonu TESTOSTERON kanda azalırsa cinsel isteksizliğe neden olur.

 

Cinsel İktidarsızlık Tedavisi

 

Her hastalıkta olduğu gibi sertleşme bo­zukluğunda da tedavinin başarısı, tanı­nın doğru konması ile yakından ilişkili­dir. Günümüzde çesitli muayene yöntemleri ile hastalığın nedeni bulunmakta ve başarıyla tedavi edilmektedir. TESTOSTERON  hormonu eksikliği saptanan hastalarda, bu hormon krem veya iğne ile hastalara verilmektedir. Hormon iğneleri aylık veya üç aylık yapılmaktadır. Günümüzde en yaygın tedavi, haplarla yapılmaktadır. Psikolojik konuşma tedavileri de en etkili yöntemlerden birisidir.


DİĞER HASTALIKLARIMIZ İLE İLGİLİ MAKALELER İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELER
Not:İnternet Sitesi, içeriği , sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır.

Buradaki bilginin hekim muayenesi ve hekim tanısı sonucu sağlanan bilgi ile kıyaslanamayacağı unutulmamalıdır.

Kendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR