DİŞ BEYAZLATMA


Bu makalemizde diş beyazlatma nedir, diş beyazlatma yöntemleri, diş beyazlatma nasıl yapılır, diş beyazlatma tedavisi gibi konuları ele alacağız.

Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında  oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile çözünmesi işlemidir. Günümüzde dişlerin görünümü ve gülümseme, sosyal ilişkilerde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Zaman geçtikçe dişleriniz belli derecelerde sararmaya başlar. Birçoğumuzun sıkça tükettiği çay, kahve, sigara ve benzeri şeyler zaman geçtikçe dişlerinizin sararmasına ve renk değiştirmesine neden olan faktörlerden sadece birkaçıdır.  İçtiğiniz sigara, çay, kahve, kırmızı şarap gibi sararmalara neden olan şeylerin miktarına göre dişlerinizin görünüşünde istemediğiniz değişikler olur. Yapılan araştırmalara göre, diş hekiminizin belirteceği hususlara düzenli uyulduğu taktirde, diş beyazlatma kesinlikle güvenli bir uygulamadır. Dişlere ve dişetine hiçbir zararı yoktur.Diş beyazlatma işlemi 2 farklı şekilde yapılabilmektedir.

 

Birinci Yöntemde;

 

1-Hekimin ağızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlatması gerekir.

2- Daha sonara hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın içerisine doktorun vereceği ilacı yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6 - 8 saat takması gerekir.

3- Tedavinin ortalama 1 - 4 hafta içinde sonlandırılması gerekir.

 

İkinci Yöntemde;

 

1-Beyazlatıcı ilaç hekim tarafından diş üzerine yerleştirilir.

2-İlgili dişin üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur.

3- İşlem bittiğinde sonucu hemen görebilirsiniz.

 


DİĞER HASTALIKLARIMIZ İLE İLGİLİ MAKALELER İÇİN TIKLAYINIZNot:İnternet Sitesi, içeriği , sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır.

Buradaki bilginin hekim muayenesi ve hekim tanısı sonucu sağlanan bilgi ile kıyaslanamayacağı unutulmamalıdır.

Zalime merhamet mazluma ihanettir.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR