FAR KULLANILIŞI


Bu makalemizde far kullanımı, far nasıl sürülür, göz rengine göre far kullanımı, far kullanırken dikkat edilmesi gerekenler gibi konuları eel alacağız.

Kahverengi Gözler


Ülkemizde, bayanlarda siyah ile birlikte kahverengi göz çoğunluktadır. Birçok kadın mavi veya yeşil gözlere sahip olmak ister. Hatta bu uğurda, renkli lens almayı bile düşünürler. Aslında çarpıcı gözlere sahip olmak için küçük bir uygulama yeterli olabilir. Bu göz rengine sahipseniz ve gözlerinizi ön plana çıkartmak istiyorsanız, mavi renk tonlarını tercih etmeniz uygun olacaktır. Ama koyu tonlardan kaçınmalısınız. Bu uygulama özellikle açık ten rengine sahip bayanlarda daha iyi sonuç verir. Mavi far kullanarak, uygun kontrastı sağlayabilir ve gözlerinize ayrı bir çekicilik katabilirsiniz.

 

Yeşil Gözler


Yeşil gözlü bayanların ilk tercih edeceği pembe ve turuncu tonları olabilir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken kullanılacak tonların, göz renginize baskın olmamasıdır. Uçuk tonlar ve siyah likit kalem, size harika bir kontrastı elde etmenize olanak sağlayacaktır. Yeşil gözlere sahipseniz lila ve mor tonlarını da düşünebilirsiniz.

 

Ela Gözler

Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

 

Mavi Gözlüler

Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, çizelgede mavinin karşısında olan, yani turuncu ailesinden bir ton seçin. "The Color Answer Book" kitabının yazarı Leatrice Eiseman "Toprak renklerinden oluşan turuncular grubu, çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra, mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir" diyor. Modeldeki efekti elde etmek istiyorsanız, kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek, göz şeklini belirginleştirin. Far için mercan tonlarını tercih edin. Farı göz kapaklarınıza birkaç kat uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha belirgin olarak sürün. Gözlerinizi parlak kılmak istiyorsanız, patlıcana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR