GECE KREMLERİ


Bu makalemizde gece kremi kullanımı, gece kremi kullananlar, gece kremi tavsiyesi, gece kremi kaç yaşında kullanılır, gece kremi ne işe yarar, gece kremlerinin faydaları gibi konuları ele alacağız.

Gece kullandığımız kremler cildimiz için çok önemlidir. Çünkü cildimizi yıpratan en olumsuz etkenlerden biri cildin kurumasıdır. Özellikle geceleri saat 1 ile 3 arasında cildimiz çok daha fazla kurur. Bu yüzden gece sürülen kremlerin diğerlerinden daha etkili ve tedavi edici olması gereklidir. Gün boyunca yıpranan cilt, akşam 23:00-04:00 saatleri arasında yenilenme sürecine girer. Yastık izlerinin kolayca oluşabileceği cildimizin en kuru olduğu bu anlarda tenimize, nemlendiricilere kıyasla daha yoğun hazırlanmış gece kremlerini süreriz. Bu sayede, gün boyunca yıpranan cildimiz desteklenerek onarılır ve esneklik kazanmış olur. Gece kremleri, otuz yaşından sonra kullanılır.

 

Biz nasıl uyurken dinleniyorsak cildimizde uyuduğumuzda dinleniyor. Bu yüzden gece kullandığımız kremler daha yararlıdır. Bu kremler gece uyurken cildimizin günün hava gibi zararlı etkilerinden etkilenmemesini ve faydalı etkilerinin daha çabuk olmasını ve sivilce, kırışıklık, leke gibi cildi tehdit eden sorunların geceleri daha çabuk iyileşmesini sağlar.

 

 

Kısaca özetleyecek olursak; güzel bir cilt için sabah ve akşam cildimizi tonikle temizler, gündüz nemlendirici, akşam ise gece kremi süreriz. Bu arada haftalık bakımlarımızı da aksatmamaya dikkat ederiz.

 

Bu ürünleri alırken dikkat edeceğimiz en önemli hususlardan biri; "cilt yaşımıza" uygun ürünü seçmemizdir. Bazen yaşıtlarına göre cildi daha fazla yıpranmış yirmi beş yaşındaki bir kişi, otuz beşinde gösterebilir. Ya da otuz beş yaşındaki bir kişi yirmi beşinde gösterebilir. Bu nedenle ürün alırken sadece rakamsal yaşa değil, cilt yaşına da dikkat etmek gerekir.

 

İşte bu sebeplerden dolayı geceleri kullandığımız ve önemsiz gibi görünen  gece kremlerini seçerken çok  dikkatli olmamız ve tedavi edici özelliği olan ürünleri tercih etmemiz gerekiyor.

 


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR