İĞNELİ EPİLASYON


Bu makalemizde iğneli epilasyon nedir, iğneli epilasyon nasıl yapılır, iğneli epilasyon zararlı mı, İğneli epilasyon kalıcı mıdır, İğneli epilasyon özellikleri gibi konuları ele alacağız.

İğneli epilasyon yönteminde küçük ince bir iğne kıl köküne kadar sokularak , elektrik akımı verilir ve oluşan yanık kıl kökünü tahrip eder. Yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir. İnce,sarı ve beyaz kıllarda etkilidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir.

 

İğneli epilasyon nasıl yapılır?

 

iğneli epilasyonda kıl köküne küçük çok ince ve metal bir uç sokulur. Daha sonra elektrik akımı verilir. Elektrik akımının verildiği alet özel olarak yapılmış belli bir elektrik enerjisini veren cihazlardır. Isı ve kimyasal reaksiyon ile kıl kökü tahrip olmaktadır.

 

İğneli epilasyon kalıcı mıdır?

 

İğneli epilasyon  yüz yıllık bir yöntem olup etkisi kalıcıdır. İğneli epilasyonun kalıcılığı pek çok bilimsel araştırma ile belgelenmiştir.

 

İğneli epilasyon güvenli bir yöntem midir?

 

İğneli epilasyon 100 yıllık güvenli ve etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.

 

İğneli epilasyon ağrılı mıdır?

 

İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline ve kullanılan yönteme göre değişir. İğneli epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı hissetmemeleri sağlanmaktadır .

 

İğneli epilasyonun yan etkileri nelerdir?

 

iğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık ve ödem oluşabilir. Daha sonra toplu iğne başı büyüklügünde çok ufak kabuklanmalar olabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

 

Hangi vücut bölgeleri tedavi edilebilir ?

 

Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir. Ancak biz kalın ve koyu renkli vücut ve yüz tüylenmelerinde lazer epilasyon, açık renkli ve ince yüz tüylenmelerinde iğneli epilasyonu kullanmaktayız.

 

Kalıcı etki için iğneli epilasyon ne kadar süre devam edebilir ?

 

İğneli epilasyon uzun sürebilen bir yöntemdir. Tedavi süresi kişiden kişiye, tedavi edilen alan ve kıl yoğunluğuna göre değisir. İlk tedaviden itibaren kalıcı sonuçlar alınmaya basşanır. Tedavi seansları baslangıçta yoğundur. Daha sonra daha seyrek uygulanır.
DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR