İTALYANCA DİLBİLGİSİ, GRAMER

Bu dersimizde italyanca öğrenmenin kolay yolu, italyanca gramer, italyanca dersleri, italyanca cümleler, italyan düşünce sistemiyle italyanca öğretimi, italyanca cümle kurma kuralları, italyanca gramer dersleri gibi konuları ele alacağız.

      İtalyanca belirli kurallara bağlı olarak  okunan okulduğu gibi yazılan bir dildir. Kelimelerin teleffuzunda vurgu son hecededir. İtalyanca konuşulduğundan duyduğumuz gibi melodik bir dildir. Dilin melodisini anladıktan sonra konuşma rahatlıkla başlar. Bu nedenle ezbere çok da bağlı değildir. Tonlama ve vurgulamalar çok önemlidir.  Ayrıca İtalyanca’da soru ekleri yoktur.

Türklerin öğrendiği en kolay dillerden birisi İtalyanca’dır. Türkçe ile benzerliği fazladır. Türk gırtlak yapısına uygundur. İngilizce öğrenmek seneler alırken italyanca öğrenmek 3 veya 4 ayda yapılabilmektedir. Öğrencilerin ilk başlangıçta karşılaştırları zorluk ise artikel kavramıdır. Türkçe’de veya İngilizce’de böyle bir kavram olmadığından bu konunun öğrenilmesi biraz zaman alabilmektedir. Artikel kavramına göre İtalyanca’da her kelime dişi veya erkek olmaktadır ve buna bağlı olarak her kelime bir ön ek alır.

İtalyanlar el ve kollarını çok kullanırlar vücut dilinin kullanımından İtalyanca bilinmese bile karşıdaki kişinin anlatmak istediği %30 oranında anlaşılabilir. Türk ve italyan kültürleri benzerlik gösterdikleri için jest ve mimikler büyük oranda uyuşur.

Umarım İtalyanca bölümümüzden azami seviyede istifade edip yukarıda da bahsetmiş olduğum bu kolay dili(Türkler için) hızlı bir şekilde öğrenirsiniz.


DİĞER İTALYANCA KONU ANLATIMLARI İÇİN TIKLAYINIZZalime merhamet mazluma ihanettir.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR