KİMLER SAÇ EKİMİ, SAÇ EKTİRME YAPTIRABİLİR?


Bu makalemizde saç ekimi kimlere uygulanmaz, saç ekimi için en uygun yaş, saç ekimi yaş sınırı, seyrek saça saç ekimi yapılır mı, saç ekimi kimler yaptırabilir gibi konuları ele alacağız.

Bir kişinin saç nakli yaptırabilmesi için başının arka ya da yan kısmında yeterli miktarda saç olmalıdır.Bu kişilere FUT veya FUE yöntemlerinden herhangi biri kullanılarak saç ekim işlemi yapılabilir.Ayrıca FUE yönteminde vücudun göğüs, bacak vs. bölümlerinden nakil yapmaya elverişli kıllar da alınarak nakil yapılabilmektedir. Değişebilen ölçülerdeki graftlar aracılığıyla ve son teknoloji aletlerin kullanımıyla saç nakli her kişiye özgü doğal saç görünümünü kazandırabilmektedir.

 

Donor dominant (baskın verici) olarak adlandırılan başın yan ve arka bölgelerindeki saçlar hayat boyu uzamaya devam eder ve dökülmezler. Bir başka deyişle erkeklik hormonu olan testosterondan etkilenmezler.Bu saçların saçsız bölgeye nakledilmesi uzama veya dökülmeme yeteneklerini değiştirmez. Diğer bir tanımlama ile saç köklerinin dökülmesi veya dökülmemesi bulunduğu yerin özelliğine bağlı değil tamamen kendi genetik özelliğine bağlıdır. Donor dominansı veya baskın vericilik, saç naklindeki başarıyı sağlayan bilimsel temeldir.

 

Saç nakli her yasta uygulanabilir. Bununla birlikte ameliyat yoluyla uygulanan saç nakli, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciger ya da agır kalp hastalığı olan kişilere uygulanamaz.


_______________________________________

SAÇ YAPISI
KEPEK VE KEPEKLİ SAÇLAR
YAĞLI SAÇLAR-SAÇ YAĞLANMASI
SAÇ DÖKÜLMESİ
SAÇ DÖKÜLMESİNİN sebepleri
ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ
ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİ
KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ
KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİ
SAÇ BAKIMI
SAÇ EKTİRME-SAÇ EKİMİ
KİMLER SAÇ EKTİREBİLİR?
SAÇ EKİMİ ÖNCESİ SAÇ TEDAVİSİ
SAÇ EKİMİNİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR VE NASIL UYGULANIR?
SAÇ EKİM MERKEZLERİİLGİLİ MAKALELERÃœCRETSÄ°Z KPSS VÄ°DEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR