LİPOLİZ NEDİR?


Bu makalemizde lipoliz nedir, lipoliz yan etkileri, lipoliz nasıl yapılır, lipoliz ile ilgili bilgi, lipoliz zararları, lipoliz öncesi ve sonrası gibi konuları ele alacağız.

Lipoliz ve mezoterapi yöntemleri bölgesel zayıflamada oldukça  etkili.  Ayrıca lipoliz ve mezoterapi yöntemlerinin bilimsel çalışmalarla desteklendiğini bilmeniz gönül rahatlığı ile tedavi olmanızı sağlayacaktır. Lipoliz dünyada pek çok medikal klinikte bölgesel yağların giderilmesi amacıyla uygulanmakta olan bir tedavi yöntemidir. Lipoliz, özel olarak hazırlanmış bir ilaç kombinasyonunun çok ince iğneler ile vücudun sorunlu olarak tespit edilen bölgelerine enjekte edilmesi suretiyle uygulanır. Lipoliz uygulamasında kullanılan ilaç fosfatidilkolin (soya yağı ekstresi) 'dir.

 

Lipoliz nasıl etki eder? 

 

Lipoliz  tedavisinde vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşeme ye yol açmadan yok edebilmektedir. Çünkü lipoliz doğal yollardan yağ yıkımını arttırmaktadır. Lipolizde beklenilen kozmetik sonuçlar ortalama 1-3 seans arasında gerçekleşmektedir.

Lipoliz göz altı, çene altı (gıdı), kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağların yok edilmesinde uygulanabilmektedir. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece lipoliz tedavisi sonuçları kalıcıdır.

 

Lipoliz'in yan etkileri nelerdir?

Lipoliz uygulamalarının önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lipoliz sonrası geçici olarak şişkinlik, hassasiyet ve morarma olabilir . Bu şikayetler lipolizden 48 saat sonra geriler. Uygulamanýn mucidi dermatolog Dr.Patricia Rittes 1995’deki bildirisinde 26,000 vücut ve 2,000 gözaltı torbalanmasını gidermeyi amaçlaya lipoliz  uygulamasında önemli bir yan etki ile karşılaşmadığını bildirmiştir.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR