MEYVE ASİTLİ PEELİNG

Bu makalemizde meyve asitli peeling, meyve asitli peeling özellikleri, meyve asitli peeling faydaları, meyve asitli peeling ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Meyve asitli  peeling cildi yumuşatır, canlandırır. Ayrıca günlük aktivitelerinize ve iş yaşamınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Meyve asitli  peeling  ince çizgilerin giderilmesi, cilt gençleştirme, leke ve sivilce tedavisinde kullanılabilir.

 

Meyve asitli peeling'de cildin üst katlarındaki boynuzsu hücreler temizleniyor ve alttan taze, yeni bir cilt dokusu ortaya çıkıyor. Meyve asitleri daima bilinçli bir şekilde kullanılmak zorunda. Bunun için öncelikle cilt tipi analiz ediliyor. Böylece cildin meyve asidini kaldırıp kaldıramayacağı tespit ediliyor. Meyve asitleri glikolik asit, laktik asit veya birkaç meyve asidini birden içerebiliyor. Peeling'den önce bir iki hafta süreyle, düşük konsantrasyonda meyve asidi içeren ev bakım ürünleri kullanılarak cilt işleme hazırlanıyor. Daha sonra uzmanların kontrolünde, daha yüksek konsantrasyondaki ürünlerle peeling uygulanıyor. Fırça ya da pamuk yardımıyla karışım cilde sürülüyor. Bu sırada kişi cildinde hafif bir yanma hissedebiliyor. Sadece üstderi soyulduğu için uyuşturucu kremler kullanılmıyor.

Bilimadamlarının araştırmalarına göre; meyve asitleriyle yapılan peeling'de en iyi sonuç, güneşten zarar görmüş ciltler üzerinde alınıyor. Tabii meyve asitli peeling'in yararları bununla sınırlı kalmıyor; kum cilt dengelenebiliyor, pigmentasyon ve küçük kırışıklar düzeltilebiliyor ve keratoz tedavi edilebiliyor. Ayrıca çeşitli akne formları da bu uygulamaya olumlu yönde yanıt veriyor. Meyve asitli peeling uzman kişiler tarafından yapıldığında, uygulama sonrası istenmeyen yan etkilerin çıkması riski ise çok az.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR