Acı Balık Özellikleri


Bu makalemizde acı balık nedir, acı balık özellikleri, acı balık ile ilgili bilgi, acı balıklarda üreme, acı balık nerelerde yaşar gibi konuları ele alacağız.

Acı balık , sazangiller familyasından küçük bir balık türünün ismidir. Acı balık Güney Amerika kıyılarında çok görülen ve Türkiye'de de bulunan bir balık türüdür. En fazla 10 en az 7 santimetre olup bitki ve planktonlar ile beslenirler. Planktonlar nedir diye sorarsanız; planktonlar suyun içerisinde bulunan ve hareket kabiliyeti hiç olmayan bir mikroskobik canlıdır.

Acı Balıklarda Üreme

Acı Balıklar diğer balıklara göre değişik bir üreme dönemi geçirir. Dişi on iki dakikalık bir ilişki sonunda on üçüncü dakikasında isteksiz olarak yumurta dökmeye başlar onun için yavrular midyelik bölgelerde bırakılır ve acı balıklar ürüme dönemini midyeliklerde geçirir. Neden midyeliklerde geçirirler diye sorarsak yavru larvalarını midyelerin azgına bırakırlar ve midyelerin larvalarına yapışırlar yani midye larvaları için parazitlerdir.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR