Ada Tavşanı Özellikleri


Bu makalemizde Ada Tavşanı hakkında bilgi, Ada Tavşanı Özellikleri, Ada Tavşanı nasıl beslenir, Ada Tavşanının kaç türü vardır, Ada Tavşanı eti nasıldır gibi konuları ele alacağız.

Ada tavşanları ailesi yaklaşık 50 türden oluşan tavşanlar ve yaban tavşanlarından oluşurlar. Boy 35 - 45 cm., ağırlığı 1 - 2.5 kg. arasındadır. Ada tavşanı eti lezzetli olan ve kürkü çelik gibi yırtılmayan tek tavşandır. Deri piyasasın da derisi bayağı bir para ediyor. Bu deriden çanta ve fularlar yapılıyor. Ada tavşanları postları ve etleri için avlanırlar. Türkiye’de avı serbesttir. Kırmızı listede soyları tehlikede olmayan hayvanların yer aldığı statüsündedir. Evcil türleri denek olarak kullanılır. Sıcak mevsimlerde çoğalılar. Gebelik 28 - 33 gündür. Yavrular, 1 aylıkken sütten kesilirler ve anneden ayrılıp koloniye katılırlar. Ada Tavşanları, ot ve diğer bitkilerle beslenir. Bunları bulamadıklarında ise kabuk ve filizleri kemirirler. Tarlalardaki ürünleri de yerler.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR