Adımlayıcı Yarım Kanatlılar Özellikleri

Bu makalemizde Adımlayıcı Yarım Kanatlılar nelerdir, Adımlayıcı Yarım Kanatlılar hakkında bilgi, Adımlayıcı Yarım Kanatlıların özellikleri gibi konuları ele alacağız.

Adımlayıcı yarım kanatlılar , yarım kanatlılar takımından bir böcek familyasının ismidir. Tümü karada yaşayan adımlayıcı yarım kanatlılar familyası üyeleri, diğer böceklerin kanlarını emerek beslenen, iyi uçucu ve koşucu böceklerdir. Bazı türleri, daha büyük böceklerden ve insanlardan beslenir, ısırırken acı verirler. Erişkinlerin boyları 1.3 - 3.8 cm, bedenleri yassı ve yumurta biçiminde, duyargaları uzundur. Küçük ve uzun baş, çıkıntı yapan gözlerin arkasında genellikle dardır. Adımlayıcıyarımkanatlıgiller türlerine dünyanın her yanında rastlanır; Güney Amerika'da yaşayan bazı türleri Chagas hastalığı da denen Tripanosoma hastalığına, Eski Dünya'daki bazı türleri de Kalaazar hastalığına yol açar.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR