Ağaç Kırlangıcı

Bu makalemizde kırlangıç kuşunun özellikleri, kırlangıç yuvası, Ağaç Kırlangıcı ile ilgili bilgi, ağaç kırlangıcı nerelerde yaşar gibi konuları ele alacağız.

Ağç Kırlangıcı, genellikle ya tabii bir ağaç kovuğuna, ya da bir ağaçkakanın terkettiği bir oyuğa yuva yapar. Ağaç kırlangıçları, nispeten büyüktür. Bir türü 19 santim uzunluğundadır. Ağaç kırlangıcı renkleri sırtlarında mor parıltılı parlak çelik mavisi, karınları parlak bir beyazdır. Bu kırlangıcın yuvası suya yakın bir kütüğün içindeki oyukta ise de, insanlar tarafından hazırlanmış kuş evlerine de rağbet eder. Sonbahar gelince, bu ağaç kırlangıçları kırlangıcı kalabalık gruplar halinde bataklıklarda, ya da telefon tellerinin üzerinde toplaşır, kısa bir süre sonra ise güneye doğru yola çıkarlar. Ağaç kırlangıcı buraya önce ot, sonra da tüy döşer.Böyle kovuklar fazla değildir. Uygun yuva yeri sağlanarak ağaç kırlangıçlarının sayısı kolaylıkla artıralabilir.Kuşlar için kutular konulması bu cinslerin düzenle artmasını sağlamıştır.Şimdi, ağaç kırlangıçları Kuzey Amerika'da kuş kutularına yerleşen en yaygın cinslerden biri halini almışlardır.Kaynak: MSX

İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR