Ağaç Yılanı

Bu makalemizde Ağaç Yılanı özellikleri, Ağaç Yılanı nerelerde yaşar, Ağaç Yılanı hakkında bilgi gibi konuları ele alacağız.

Ağaç Yılanının boyu genellikle 180 cm ile 3.5 m arasında değişir. Genelde kuşlarla beslenir. Sincap da yer. Ağaç yılanı, zehirli dişi arkada olan yılanlardan biridir. Bu türlerde yukarı çenenin geri kısmındaki dişler genişlemiştir. Bunların ön yüzeylerinde zehiri iletmek için aşağıya doğru inen oluklar bulunur.Genellikle arka dişli yılanlar insanlar için tehlike sayılmazlar.Ama ağaç yılanı Bumsleng öyle değildir. Ağaç yılanlarının vücudu ince, kuyruğu uzundur. Ayırıcı özelliği küt başı ve yuvarlak ya da bazen yarık gibi bebeği olan iri gözleridir.Vücudun rengi parlak yeşildir.Bazen üzerinde siyah lekeler de bulunur. Dişiler ise hemen hemen her zaman bir tek renkte, açık ya da koyu kahverengi olurlar. Ağaç Yılanı, ağaçların arasında çevikce hareket eder.Kolaylıkla cisimlere dolanabilen kuyruğunun yardımıyla dalların arasından zarifçe kayar.Besin bulabilmek, ya da yumurtlamak için sık sık yere de iner. Afrika'nın yeşillik alanlarındaki ağaçların üstünde yaşarlar.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR