AĞIZ KOKUSU nedenleri, sebepleri, tedavisi

Bu makalemizde ağız kokusu nasıl giderilir, ağız kokusu nasıl gider evde, ağız kokusu nasıl önlenir, mideden gelen ağız kokusu gibi konuları ele alacağız.

Ağız kokusu toplumda çok büyük bir sorundur. Tahmin edilenden daha yaygındır ve sosyal ortamlarda sizi ve diğer insanları çok rahatsız eder.Ağız kokusunu bir hastalık olarak tanımlamak zordur. Ancak ağız kokusu çok önemli hastalıkların işaretçisi de olabilir.Ağız içinde her zaman ağız mukozası ile etkileşimde bulunan bakteriler vardır. Ağız ve diş bakımına gerekli önem verilmediği takdirde ağız içindeki bakteri dengesinde negatif değişimler izlenir. Bu denge değiştiği zaman ağız kokusu meydana gelir. Ağız içinde var olan çürük dişler, dişeti ile uyumu bozuk olan kuron ve köprüler bakterilerin yaşama ve üremelerine uygun ortamlar hazırlamaları sebebi ile ağız kokusunun etkeni olabilirler.’ ve ekliyor; Ağız kokusu, yalnızca ağız ve diş kökenli olmayabilir. Mide, bağırsak rahatsızlıkları, üst solunum yolu enfeksiyonları da ağız kokusuna sebep olabilir. Ağız kokusu mevcut durumun teşhisi ve tedavisi ile birey ve çevresi için bir kabus olmaktan çıkabilir.

Ağız Kokusunun Tedavisi

 

Öncelikle bir diş doktoruna gidip tüm çürüklerinizi, varsa diş eti hastalığınızı tedavi etmli. Diş taşlarınızı temizlemeli, gömük ve yarı gömük 20 yaş dişlerinizi çekmelisiniz.Çoğu ağız kokusunun tedavisine dilin fırçalanması ile başlanır. Ağız kokusunu oluşturan bileşenlerin birincil alanı dildir. Sabah şiddetli ağız kokusundan şikayet eden kişilerde dişlerin ve dilin yemek sonrası fırçalanması ile sorun kontrol altına alınabilir. Ayrıca sakız çiğnemek,tarçın kullanmak, daha fazla su içmek vs. gibi metodlar ile de bir ölçüde ağız kokusu ile mücadele edebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR