Aguti Nedir?

Bu makalemizde Aguti Nedir özellikleri, Agutiler hakkında bilgi, Aguti nerelerde yaşar, Aguti özellikleri gibi konuları ele alacağız.

Aguti, Dasyproctidae familyasından olup Dasyprocta cinsini oluşturan, kemirici türlerin ortak ismidir. Agutiler, Meksika'nın güneyinden Brezilya'nın güneyine kadar uzanan alanda, ormanlar içindeki bataklıklarda, çalılık alanlarda yaşarlar; kabuklu meyveler, topraklar, meyvelerve bitki kökleriyle beslenirler.

Agutilerin Fiziksel Özellikleri


Aguti cinsi üyeleri; 64 cm kadar uzunlukta, kısa kuyruklu (10 - 35 mm), 3 kg ağırlığında, kobay iriliğinde kemirici hayvanlardır. Kaba parlak derileri soluk turuncu renginden siyaha yakın lekeli kahverengine kadar çeşitli renklerde olabilirler. Karın bölümleriyse beyazımsıdır. Ön ayakları beş kıvrık tırnaklıdır, arka ayaklarında daha kalın üç tırnak vardır.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR