Ak Ayaklı Fare

Bu makalemizde Ak Ayaklı Fare özellikleri, Ak Ayaklı Fare hakkında bilgi, Ak Ayaklı Fare ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Ak Ayaklı Fare, kemiriciler takımının Cricetida familyasından küçük ve ince yapılı 60 kadar kemirici türünün ortak ismidir. Alaskadan Güney Amerika'ya kadar uzanan geniş bir bölgede ve çok değişik ortamlarda yaşayabilen ak ayaklı fareler, çoğu kez bir bölgedeki tüm memelilerden sayıca daha fazladır. Uzun kuyrukları dışında gövdeleri 8 - 17 cm uzunluğunda olan bu iri gözlü farelerin yumuşak bir kürkü ve oldukça büyük kulakları vardır. Tüy rengi kirli beyaz ile kahverengi - siyah arasında değişir. Karnı ve ayakları ise genellikle beyazdır. Gece hayvanı olan ak ayaklı fareler, gündüzleri kovuk ve ağaç içlerinde, bitki parçalarından yaptığı yuvasında geçirir. Bazen evlere girer, yatak ya da başka yumuşak eşyaların içinde yuva yapar. Hem bitkisel hem de hayvansal maddelerle beslenen ak ayaklı fare bütün yıl boyunca üreyebilir ve dişisi 21 - 27 günlük bir gebelikten sonra ortalama dört yavru doğurur. Temiz, doğurgan ve bakımı kolay olan bu fare türü genellikle laboratuvarlarda kullanılır.Kaynak: MSX

İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR