Ak Kuyruklu Geyik

Bu makalemizde ak kuyruklu geyik özellikleri, ak kuyruklu geyik nerelerde yaşar, ak kuyruklu geyik hakkında bilgi gibi konuları ele alacağız.

Ak kuyruklu geyik, geyikgiller familyasından Kuzey Amerika'da sıkça görülen, erkeklerinde ağaç dallarına benzer boynuzlar olan, otçul bir yabani hayvandır. Adını, alt bölümü beyaz renkte olan kuyruğundan alır. Tehlikedeyken ya da kaçarken kuyruğunu bir sinyal bayrağı gibi havada tutan ak kuyruklu geyik değerli bir av hayvanıdır. Kuzey bölgelerde yaşayan ak kuyruklu geyikler genellikle daha iridir; omuz yükseklikleri 106 cm’yi, ağırhklan 180 kg’yi bulur. Ergin hayvanın postu yazın kızılımsı açık kahverengi, kışın daha donuk boz kahverengi, alt bölümleri beyazdır. Tehlikedeyken ya da kaçarken kuyruğunu bir sinyal bayrağı gibi havada tutan ak kuyruklu geyik değerli bir av hayvanıdır. Genellikle yalnız ya da küçük gruplar halinde yaşar; bazen kış aylarında çok sayıda hayvan bir araya toplanır ve kan çiğneyerek "geyik avlusu" denen bir alan oluşturur. Yaşlı ormanlardan çok, ağaçlı açık alanlarda, kesilmiş ormanlarda, kentsel bölgelerin yakınındaki ağaçlık alanlarda ve çiflik arazilerinde yaşayan ak kuyruklu geyik, yiyecek aramak için sık sık meyve bahçelerine, ekili ve dikili alanlara girer.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR