Akasya Nedir, Faydaları Nelerdir?


Bu makalemizde akasya nedir, akasya yaprağının faydaları, akasya çiçeği yemenin faydaları, akasya çiçeği yenir mi, akasya çiçeği resmi, akasya tozunun yararları gibi konuları ele alacağız.

Baklagillerden bir çeşit süs ve gölge ağacıdır. Salkımları çiçekli ve küçük yapraklıdır. Çiçekleri hoş kokar. Çiçekleri kullanılır. Kışın yaprağını döken ağaçlardandır. Sıcak ve ılıman bölgelerin odunsu veya otsu bitkileridir. Çiçekleri başak veya salkım şeklinde bir araya toplanmışlardır. Yaprakları birleşik bir sap üzerindedir.

Akasyanın Faydaları Nelerdir

Göze keskinlik verir.
Kanamalarda, yüksek ateşte yaprakları ve taze sürgün dalları kaynatılarak banyosu yapılabilir.
Diş eti yaralarına iyi gelir.
Astım şikayetlerini geçirir.

Akasya nasıl kullanılır

Akasya ağacının çiçekleri ve yaprakları kurutularak kullanılır. Kuru akasya yaprağı kaynatılıp içilirse vücudu terletir ve soğuk algınlığına iyi gelir.
Akasya çiçeği suda kaynatılarak vücudu rahatlatan ve zihinsel yorgunluğu geçiren akasya çayı elde edilir. Yaprakları fazla miktarda tüketilirse hafif zehirlenmelere sebep olabilir.
Yüzlerce farklı türü olan Akasya ağacının bazı çeşitlerinden zamk elde edilir. Tıp alanında, kumaş boyamada ve deri ürünlerinin işlenmesinde kullanılan Kadıhindi maddesi de yine Akasya ağacının bazı türlerinin odununun suda kaynatılmasıyla elde edilir.Kaynak: MSX

İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZZalime merhamet mazluma ihanettir.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR