Akciğerli Salyangoz

Bu makalemizde Akciğerli Salyangoz özellikleri, Akciğerli Salyangoz hakkında bilgi, Akciğerli Salyangoz ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Yumuşakçalar ( Mollusca ) şubesinin karından bacaklılar ( Gastropoda ) sınıfından ktenidyumları bulunmayan, önde bulunan manto boşluğunun bol damarlı tavan bölgesi solunum organı görevini yapan, kabukları sade bir biçimde kıvrılmış veya bulunmayan, gelişmelerinde başkalaşım görülmeyen, bazı asalaklar için ara konak olan bir takımdır. Çoğu otçuldur. Az bir kısmı ise etçil olup, canlı veya ölmüş hayvanlarla geçinirler. Çok azı da parazittir. Salyangozların bir kısmı ayrı eşeyli, çoğu ise erdişili (hermafrodit)dir. Böyle bireylerde hem erkek hem de dişi üreme organları mevcuttur. Erdişi olanlar karşılıklı birbirini döller veya biri erkek diğeri dişi görevi yapar. Karadakiler, yumurtalarını toprak içine açtıkları çukurlara bırakır. Suda yaşayanlar yumurtalarını jelatinsi bir torba veya kılıf içinde su bitkilerine yapıştırır.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR