Bilgisayar Güç Kaynağı nedir? Özellikleri

Bu makalemizde güç kaynağı nedir özellikleri, güç kaynağı tanımı, güç kaynağı özellikleri, güç kaynağı nasıl kullanılır, power supply nedir nasıl çalışır gibi konuları ele alacağız.


Güç kaynağı, prizden elektriği alıp onu bilgisayarın değişik parçaları için ihtiyaç duyulan değişik gerilimlere ayarlayan parçasıdır. Genellikle metal bir kasa yerleştirilirler; içinde transformatör ve/veya elektronik devreler bulunan, bilgisayar birimlerinin çalışmalarıiçin ihtiyaç duyulan farklı gerilim değerlerinde doğru akım sağlayan donanımdır. Sıradan bir bilgisayarın kullandığı güç kaynağı yaklaşık 250-300 Watt güçtedir. Bilgisayarınız için gerekli parçaları aldığınız yere, onları çalıştırmak için ne kadarlık bir güç kaynağının uygun olacağını da sormak gerekir. Eğer bilgisayarınızla beraber yazıcı, tarayıcı gibi diğer birimleri de kullanacaksanız, bunları da satıcıya söyleyin. Ve ileride de başka çevre birimleri kullanma ihtimalini de göz önünde tutarak, satıcının size tavsiye ettiğinin de üzerinde güçte bir güç kaynağı satın almanızı tavsiye ederim.


İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR