NEMLENDİRİCİLER NELERDİR, NASIL KULLANILIR?


Bu makalemizde Nemlendirici krem ne işe yarar, Nemlendirici krem faydaları, Nemlendirici krem nasıl kullanılır gibi konuları ele alacağız.

Nemlendiriciler deriyi yumuşatır ve nemlendirirler ve kuruluk, pullanma, ince  çizgiler,kırışıklıklar ve hafif irritan kontakt dermatit tedavisinde kullanılırlar.Nemlendiriciler cildimizi koruyucu kalkan vazifesi görür. Cildin su kaybına karşı perde görevi yapar. Cildimize esneklik kazandırır ve yeni oluşacak kırışıkları önleyerek, elastiki bir cilde sahip olmamızı sağlar. Makyaj için iyi bir zemin hazırlarken, onun yıpratıcı etkilerine karşı da cildi korur.

 

Cildimiz sürekli pH denilen nem-yağ dengesini sağlamaya çalışır.Nemlendirici içindeki etkin maddelerle, cildin bu dengeyi kurmasına yardımcı olur ve su yönünden zayıflamış hücrelere de su sağlar.  

 

Cildi nemlendirmeye ne zaman başlamak gerekir?

Cildinizin tipi ve nemlendirilmesi konusunda mümkün olduğunca erken bilinçlenmenizde fayda var. Cilt kendi halindeyken esnek, pürüzsüz ve canlıdır. Kirli hava, ultraviyole ışınlar gibi çevresel faktörlerin etkisiyle giderek mat ve cansız bir görünüm alır. Bu yüzden yağsız ve güneş ışığı filitreli bir nemlendirici krem kullanmayı, her gün dişlerinizi fırçaladığınız gibi alışkanlık haline getirmelisiniz.

 

Nemlendiriciler ne kadar sıklıkta kullanılmalıdır?

Derinin kuruluğuna göre uygulama sıklığı da değişir. Aşırı kuru ciltler 3-4 saatte bir uygulama gerektirirken, daha az kuru ciltler için ise sadece geceleri kullanılan bir hafif nemlendirici yeterlidir.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR