RİMEL KULLANILIŞI


Bu makalemizde rimel kullanımı, kirpiklerin uzun görünmesi için rimel nasıl sürülür, rimel nasıl sürülür, rimel sürme teknikleri, rimel sürerken kirpiklerin yapışmaması için,

Kişilerle ilk iletişimi genelde gözlerle kurarız. Peki anlamlı ve derin bakışlara nasıl sahip olunabilir. Makyaj uygulamasının önemli bir ayağı da, rimel kullanımıdır. Diğer makyaj uygulamarında, yüzünüze bir dinamizm ve canlılık kattığınız gibi, rimel kullanarak aynı etkiyi gözlerinizde sağlayabilirsiniz. Rimel uygulaması ile amaç, kirpiklerin daha dolgun, kıvrık veya uzun görünmesini sağlamaktır. Hemen hemen bütün rimel kullananlar, doğal olarak, gün boyu kalıcılığını koruyan bir rimel uygulamasını arzu ederler. Bunun sağlamak için, kirpiklerinizi, uygulamaya başlamadan önce fırçalamanızı ve çok hafif bir şekilde pudralamanızı öneririz. Ayrıca, kirpiklerinizin mutlaka temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. İlk kez rimel uyguluyorsanız sorun olmayacaktır, ama daha öncede kullanmışsanız, uygulama başlangıcında diğer bir dikkat edilmesi gereken husus, kullanılan rimel fırçasının temizliğidir. Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.

 

Rimel Kullanımı

 

Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız, rimeli sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın. 

 

Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün. 

 

Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın.

 

Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın. 

 

Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın. 

 

Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız bir kaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

Rimel temizleme yöntemleri

  • Rimel temizliğinde kozmetik ürünlerden faydalanabilirsiniz. Göz makyajı için özel olarak üretilmiş temizleyicileri piyasada kolayca bulabilirsiniz. Fakat bunların kalitesine, bileşenlerine dikkat etmelisiniz. Gözlerinizi temizlerken sağlığınızdan ya da güzelliğinizden olmayın. Pamuğa bir miktar göz makyajı temizleyici dökün ardından gözlerinizi yavaşça temizleyin.
  • Makyaj pamuğuna damlattığınız göz kremi ile rimelinizi temizleyebilirsiniz. Böylelikle göz kremini de uygulamış olursunuz.
  • Son yöntem ise bitkisel ürünlerden yardım almaktır. Pamuğu biraz ıslattıktan sonra zeytinyağı ya da badem yağı dökün. Gözlerinizi nazikçe pamukla silin. Rimelin çok iyi şekilde temizlendiğini göreceksiniz. Üstelik zeytinyağı ve badem yağı e vitamini içerdiğinde kirpiklerinizi de besleyecektir.
  • Rimel temizliği bittikten sonra gözünüzde hala kalıntılar varsa kulak pamuğuna dökeceğiniz temizleyici ya da doğal yağlar ile gözünüzün içine girmemesine özen göstererek temizleyebilirsiniz.
  • Yüz temizleme ya da diğer adıyla yıkama jelleri ya da sabunlar ile rimel temizlemek zordur. Üstelik temizlenene kadar suyla yıkamak ya da defalarca yıkama jeli ya da sabun tatbik etmek cildinize de zarar verebilir.

DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR